Дмитро Вздвіжков та Олексій Марченко – переможці особистого кубку Білгорода-Дністровського з шахів та шашок


24.12.2021 09:37 108

18-19 грудня традиційно закінчується рік проведенням дуже престижного особистого кубку міста з шахів та шашок. Це був насичений турнірний рік в шахово-шашковій секції КУ ЦФЗН «Спорт для всіх». За цей рік ЦФЗН «Спорт для всіх», під керівництвом Олексія Сирбула, та шахова академія «Умная пешка», під керівництвом Олексія Панфілова, провели 62 змагання з шахів та шашок. Серед них 8 змагань серед дітей, 2 змагання серед школярів, 2 змагання серед студентів, одне змагання серед вчителів та ін.

Шахісти розіграли кубок за два дні. В перший день грали всі по колу, де по півфіналу потрапила четвірка найкращих. На наступний день грали півфінали та фінал. Дмитро Вздвіжков, який посів перше місце, грав з Олександром Урсакій, який став четвертим. А Павло Деркачов, який посів друге місце, грав з Олексієм Панфіловим, який став третім.

В першому півфіналі діючий володар кубку Дмитро Вздвіжков переміг «на класі» в двох партіях Олександра Урсакій та вийшов до фіналу. В другому півфіналі Павло Деркачов, який вважається самим перспективним новим шахістом міста, надав серйозний опір Олексію Панфілову. Якщо перша партія завершилася внічию, то в другій, в дуже запеклій боротьбі, перемогу здобув Олексій Панфілов.

У фіналі зустрілися непримиренні суперники, тренери з шахів Олексій Панфілов та Дмитро Вздвіжков. В першій партії Олексій здобув перемогу яскравою матовою атакою на короля. В другій партії в запеклій боротьбі, граючи вже на час суперника, без пішака, Дмитро, використовуючи останній шанс, впіймав суперника на тактичний удар та виграв туру та в подальшому і партію. Рахунок став 1-1 в основний час.

Доля кубка вирішувалась в додатковій партії з укороченим контролем часу 3 хвилини + 2 секунди за зроблений хід. Олексій за жеребкуванням грав білими. Дуже вдало розіграв дебют та виграючи у Дмитра майже хвилину по часу, він допустив в середині партії дві помилки, які й привели до перемоги вже 4-тий рік поспіль Дмитра Вздвіжкова. У колекції Дмитра це вже 9-тий кубок.

В турнірі з шашок взяли участь усі бажаючі. Грали у шашки з жеребкуванням початкових ходів та позицій, контроль часу у групах 20 хвилин + 3 секунди за зроблений хід. Спортсмени були розподілені на дві групи. З кожної групи виходило до стадії півфіналу 1 та 2 місця. Несподівано у групі, де грав діючий володар кубку минулого року, Олексій Марченко програв багаторазовій переможниці обласних змагань Ользі Смоліній з рахунком 1-3, та посів 2 місце у групі. В іншій групі Борис Палій та Юрій Криворот набрали однаково очок, та тільки додатковий тур між ними з укороченим контролем часу виявив переможця групи, яким став Юрій Криворот.

На стадії півфіналів зустрілися: переможниця першої групи Ольга Смоліна зі своїм тренером Борисом Палієм та фіналісти минулого року Юрій Криворот з Олексієм Марченком. В цьому році Юрій вже виграв кубок міста з блискавичної гри у Олексія в фіналі. Але Олексій став переможцем в чемпіонаті міста з блискавичної гри та чемпіонаті з швидких шашок.

Півфінали мали бути дуже яскравими та з насиченою грою. Але все пройшло дуже односторонньо. Ольга Смоліна не дала жодного шансу своєму тренеру та перемогла в двох партіях. А Олексій Марченко, в першій партії, у виграшній позиції не дорахував варіанти, та Юрій зумів відскочити на нічию. Але в другій Олексій не дав Юрію шансів та дуже технічно позиційно переміг. Таким чином, у фіналі зустрілися Олексій Марченко та Ольга Смоліна. Слід зазначити, що Ольга уперше грала у фіналі особистого кубку міста.

Фінал відбувся 23 грудня. Контроль часу збільшився з 20+3 на 30+5. Випав дуже яскравий та насичений дебют, де білі мали тяжку позицію. Так і вийшло. Першу партію чорними виграла Смоліна. А в другій переміг чорними Марченко. Як і в шахах, все вирішилось у додатковому турі з блискавичної гри, де контроль часу був 3+2. В дуже запеклій боротьбі першу партію виграв Олексій, а в другій була зафіксована нічия. Таким чином, другий рік поспіль володарем кубку міста стає Олексій Марченко.

Окремо треба відмітити, що для Ольги це був дуже вдалий рік, вона стала віце-чемпіонкою міста з блискавичної гри, посіла 3 місце в кубку з блискавичної гри та стала фіналістом кубку з класичним контролем часу.

Обидва переможця нагороджені дуже гарними кубками від БД КУ ЦФЗН «Спорт для всіх
Білгород-Дністровська міська рада, 2021 рік