«Джура на морі - табір пластунів». На території Білгород-Дністровського району пройшов табір козацького спрямування пластунів-скаутів організований Білгород-Дністровським міським осередком Всеукраїнської молодіжної організації України – Пласт - НСОУ


29.07.2011 11:18 1690

Вже вдруге на території Білгород-Дністровського району під керівництвом Валерія Гавриленка пройшов табір козацького спрямування пластунів-скаутів під назвою «Джура на морі - 2011» організований Білгород-Дністровським міським осередком Всеукраїнської молодіжної організації України – Пласт - НСОУ. Табір проходив у взаємодії з 15-м скаутським збором «Чорне море-2011» Сергія Лехана.

На «Джуру на морі» прибули діти 12-16 років Черкаської, Тернопільської, Полтавської областей, та діти нашого міста і району, які виховуються в системі пластових обов’язків і здають першу пластову пробу.

Обов’язковою умовою табору пластунів є проживання в наметових умовах, приготування їжі на відкритому вогні, нічна охорона табору, максимальна самостійність від дорослих, подолання умовних труднощів, робота в малій групі, самоорганізованість і та самозарадність.

За час табору наші діти мали насичену програму козацького виховання та розвідувальної підготовки: підйом о 7.00, ранкова зарядка, урочисте відкриття дня, сніданок, далі бесіди про козацьку ідею, самозахист і Бойовий Гопак, плавання та веслування на човнах, вивчення пісень, медична підготовка, вечірні вогники, лікарські трави, стрільба з пневмозброї.

Найцікавішими заняттями виявились їзда на конях, нічні ігри на місцевості та спуск дюльфером з 10 метрового обриву, ці екстремальні заняття гартують дух і тіло. Але треба зауважити, що навчання подібним вмінням підлітків є небезпечним з точки зору застосування їх без розвитку необхідних моральних якостей.

Засновник скавтингу Байден Бауел сказав: «Якби скавтинг був без Бога, краще б його не було». Тому величезне значення керівниками приділяється моральності та оцінюванню пластової постави(поведінки) кожного учасника. Щовечора проходила нарада всіх керівників, де корегувалась методика впливу на особу учасника, і треба зауважити що брехня і лінь, зрада і безчеснісність в цих умовах просто не приживуться в пластовому таборі.

Характерно, що скаутські табори в Україні викликають великий скепсис у багатьох педагогів і батьків, особливо тих, хто ніколи не жив в наметах, і вважає таке проживання ознакою бідності, а не способом загартування. На Західній Україні скаутські або наметові табори охоплюють до 30% молодіжного руху, багато хто з видатних людей світу пройшли цей вид виховання, наприклад половина Президентів США і всі 100% парламентарів Мальти.

Скавтинг відрізняється від туризму тим, що там керівникам не можна вживати алкоголь і тютюн, обов’язково треба бути християнами і патріотами, тримати себе в рамках скаутського Закону і знати Правила Великої Гри.

Наш табір відвідали директор Приморської школи, педагог-організатор Софіївської школи, представник МШ Бойового Гопаку.

«…Останній день табору для учасників табору почався з того, що 4 ранку всіх розбудив сигнал тривоги! Нічного патрульного(стійкового) було зв’язано, продуктовий намет розкидано, 2 керівників табору викрадено і залишена записка з вимогою принести викуп в ліс за вказаним маршрутом.

Всі негайно зібрались і вирушили на допомогу. Але прийшлось йти цілих 12 км!. По прибуттю в Лебедівський ліс, нашим пластунам один «яничарин» пояснив, що вони тепер теж під контролем, тож треба за всіх давати викуп! Але наші керівники табору знайшли шлях і провели всіх за 2 години по смузі перешкод, яка вивела всіх з лісу…Такої смуги наші пластуни ще не бачили!»

Це традиційна Тропа Хитрого Лиса, яку Сергій Лехан традиційно готує вже 15 років на берегах Бессарабських Джунглів в лебедівському лісі. Вона включає мотузкову техніку, інтелектуальні змаги, роботу в малій групі, знання вузлів, спуск з обривів, водні перешкоди, всього 24 точки. Пройшовши смугу перешкод, наших дітей чекало найбільше випробування- дійти назад до табору. І ми його подолали! О першій годині ночі ми завершили другий 12- км вимарш..

Хтось скаже - наші діти на таке нездатні. Так, половина з наших батьків саме так і думали…

Табір був проведений за рахунок грошей батьків( 350 грн. за 12 днів), методичний посібник - співаник для кожної дитини надрукований за рахунок ПП - бази відпочинку «Жемчужна», за що особлива подяка Ігорю Гутніку, значки надруковані за рахунок Буджацького січового козацького війська, особисто отманом Михайлом Скляренком, територію під табір та методичну допомогу надавав Приморський сільський голова В’ячеслав Козубенко. Тричі за табір видавався шоколад від Фонду Богдана Гаврилишина. Подяка батькам пластуна Ігоря Гайдамаки, які привозили персики.

Дякуючи всім цим небайдужим людям, Пласт і пластуни вже 100 років існують і виховують справжню еліту української молоді.

Підполковник запасу, Пластовий виховник Валерій Гавриленко




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік