День Соборності в бібліотеках Білгорода-Дністровського

21-01-2020 15:48 175
категорія: Новини культури


Україно, Соборна держава,

Сонценосна колиска моя 

Ще не вмерла й не вмре твоя слава 

Завойована в чесних боях!

22 січня 1919 року на Софійському майдані у Києві Директорія УНР урочисто оголосила Акт Злуки про об'єднання Української Народної Республіки (Наддніпрянської України) і Західно-Української Народної Республіки (Галичина, Буковина і Угорська Русь) у соборну Україну. Проголошення Соборності УНР та ЗУНР є історичним актом об’єднання українських земель в єдину державу, а 22 січня ввійшло до національного календаря, як велике державне свято - День Соборності України.  

Про історію подій, що спонукали до об’єднання України в Єдину, Соборну розповідали військовослужбовцям фахівці Центральної міської бібліотеки ім. М. Горького під час хронікально-документальної години «Велич України - в її Соборності», яка відбулась в Білгород-Дністровському 8 гарнізонному будинку офіцерів.

Також в бібліотеках міста проведено цикл інформаційно-патріотичних заходів: інформреліз «Великий день єднання» в бібліотеці ім. О. Пушкіна, інформаційна година «Акт Злуки: відтворення історичної правди» в бібліотеці ім. Л. Українки, історична година «Щоб сяяв Соборності шлях» в бібліотеці ім. М. Кропивницького. В бібліотеці для дітей та юнацтва ім. В. Катаєва експонується книжкова виставка «Україна Соборна – моя гордість і слава».
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23