День пам’яті О.С.Пушкіна відзначили в бібліотеці, названій на честь відомого поета


09.02.2021 14:49 102

Олександр Пушкін (1799-1837) – всесвітньо відомий поет, драматург і прозаїк, критик і теоретик літератури, історик, публіцист, один з найавторитетніших літературних діячів XIX століття. Серед його творчого доробку - поеми, численні вірші, повісті, драми та дитячі казки.

Генієм Пушкіна стали іменувати ще при житті, що трапляється вкрай рідко, а навколо його особистості склався серед читачів справжній культ. Найвідоміші твори Пушкіна: казки: «Про царя Салтана», «Про рибалку та рибку», «Про мертву царівну та сімох богатирів»; поеми: «Руслан та Людмила», «Бахчисарайський фонтан», «Полтава»; романи: «Євгеній Онєгін» (роман у віршах); прозові твори: «Капітанська дочка», «Єгипетські ночі».

27 січня (8 лютого) 1837 року відбулася дуель між Олександром Пушкіним і Жоржем де Геккерном (Дантесом). Дуелянти стрілялися на пістолетах. В результаті дуелі Пушкін був смертельно поранений і через два дні - 29 січня (10 лютого), помер. Але на віки залишився його творчий спадок!

У Білгороді-Дністровському бібліотека імені Олександра Пушкіна отримала свою назву не випадково, адже 14-16 грудня 1821 року, перебуваючи у вигнанні, поет провів три дні в Аккермані та побував у фортеці, де до цих пір одна з башт носить його ім’я. Достеменно відомо, що 15 грудня комендант фортеці підполковник Кюрто, колишній вчитель фехтування юного ліцеїста Пушкіна, запросив поета до себе у фортецю на обід. З фортеці Олександр повернувся за північ. Він був дуже схвильований. Адже ці місця нагадали йому про такого ж вигнанця, великому Овідії. Саме тут – у нашій фортеці, у поета дозрів задум створення знаменитих послань «До Овідію», які Пушкін вважав кращим зі всіх ранніх творів.

До дня пам'яті загибелі поета в культурно-освітньому медіа-центрі бібліотеки ім. О. Пушкіна відбулася пам’ятна літературна подорож «Казкове Лукомор’я», на яку завітали вихованці центру дитячого розвитку «Крошка Ру». Діти із задоволенням слухали казки «Про золотого півника», «Казка про попа та наймита його Балду»; брали участь у вікторині «Чарівний світ казок Пушкіна»; переглянули мультфільм «Казка про рибалку та золоту рибку». Наприкінці заходу бібліотекарі провели огляд книжкової виставки «Казкове Лукомор’я» та порекомендували літературу для самостійного читання вдома.
Білгород-Дністровська міська рада, 2021 рік