День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій в бібліотеках Білгорода-Дністровського


26.11.2018 08:18 273

День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій - національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. В цьому році його відзначили 24 листопада.

Голод – це не тільки смерть, а й духовна руїна, знищення здорової народної моралі, втрата ідеалів, занепад культури, рідної мови, традицій. Це страшне слово повертає нас у далекі 1932-1933 роки. Народ України пам’ятає ті трагічні роки. Надруковано багато документальних матеріалів про Голодомор. Зі сторінок численних видань – книг, альбомів, журналів та газет можна дізнатися про жахливі картини нищення людей.

В бібліотеках міста створені тематичні книжкові виставки-хроніки: «Голодомор мовою документів» в центральній міській бібліотеці ім. М. Горького, «Жнива великої скорботи» в бібліотеці ім. О. Пушкіна та «Сповідаю жалобу сумну» в бібліотеці для дітей та юнацтва ім. В. Катаєва. Ґрунтуючись на документальних матеріалах, свідченнях очевидців бібліотекарі розкрили відвідувачам тему трагедії в часи Голодомору – геноциду українського народу.

Протягом останніх двох тижнів в бібліотеках пройшов цикл історично-просвітницьких заходів. Зокрема, учні школи №5 взяли участь у дні історичної пам’яті «Чорна сповідь моєї країни» в бібліотеці для дітей та юнацтва ім. В. Катаєва. Діти з увагою переглянули кадри з документальних фільмів про Голодомор та відео-кліп Оксани Білозір «Свіча». Бібліотекар читального залу В. Поночовна познайомила учнів з біографіями та творчістю відомих письменників та митців, що пережили Голодомор. Це – Василь Барка (1908 - 2003) поет, прозаїк, літературний критик, автор роману «Жовтий князь», поет Дмитро Білоус (1920 - 2004), письменник, мемуарист, лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка Анатолій Дімаров (1922 - 2014), видатна художниця Катерина Білокур (1900 - 1961) та інші. Також бібліотекарі роздали присутнім свічки та пам’ятки із закликом приєднатись 24 листопада о 16:00 до загальнонаціональної хвилини мовчання та взяти участь в акції «Запали свічку».

В бібліотеці ім. О. Пушкіна відбувся вечір спогад «Запалімо свічки у пам’ять про скорботний 33…», а в бібліотеці ім. Лесі Українки – година пам’яті «Імена їх ти, Господи, знаєш!». Годину-реквієм «Жорстокі миттєвості Голодомору» проведено в бібліотеці ім. М. Кропивницького.

Схилимо голови і запалимо свічі пам’яті за тими українцями, які загинули голодною смертю, стали жертвами репресій тоталітарного режиму. Збережімо мир та суспільну злагоду в соборній незалежній Україні! Хай спочивають з миром загиблі… Нам, українцям, усьому людству – миру, добробуту і запашного хліба у кожному домі!




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік