Болгарські пісні лунали в центральній Білгород-Дністровській бібліотеці ім. М. Горького

27-11-2018 06:23 220
категорія: Новини культури


Духовність кожної нації відображається в її культурному багатстві, зокрема, в народній творчості. Фольклор вміщує в собі накопичений досвід поколінь, об’єднуючи національні меншини в єдиний народ. Наш край завжди був особливим регіоном, і одна з його особливостей - поліетнічність. Ще в 18 ст. з’являються місця компактного поселення різних етнічних груп. Таким чином утворився дивовижний коктейль із досить схожих народів. Всім національностям були дані однакові права, кожна нація зайняла свою нішу і не заважала, не складала конкуренції іншим.

Однією з основних та яскравих народностей нашого краю є болгари. В Одеській області проживають 74% від загальної кількості болгар, що мешкають на території України.

Українські болгари змогли зберегти свій фольклор, свою яскраву, багату та оригінальну народну музичну культуру. Народна музика є для болгар невід’ємною частиною життя, супроводжуючи їх не тільки в свята, але й в будні.

Потягом століть народ створив пісні про працю і красу, про боротьбу за свободу, про непримиренність зі злом, про героїв, пісні застільні , ритуальні, словом, на різні теми з життя людей. Болгарська пісня має свої унікальні мелодії та ритми, характерною особливістю є одноголосність, але частіше всього соліста супроводжує хор. Співають в основному жінки, а танцюють чоловіки. Коли звучить болгарська пісня, здається, що це одна сильна хвиля, яка торкається всіх струн душі.

Саме болгарській пісні був присвячений музичний вечір «Песня обединява сърцата», який відбувся в центральній міській бібліотеці ім. М. Горького. Народні пісні прозвучали у виконанні вокального ансамблю «Майчина обіч» Білгород-Дністровського центру культури та дозвілля (кер. Володимир Кисса). Колектив був створений при Білгород-Дністровському болгарському культурно-освітньому товаристві всього 7 років тому, але сьогодні в його творчій скриньці вже численні грамоти та нагороди, серед яких – великий Срібний лист XXIII фестивалю «Листопад на спомените» в м. Варна (Болгарія), який вони отримали зовсім нещодавно.

Члени колективу – жінки з відкритими співучими серцями, справжні ентузіасти, які щиро люблять рідну мову і культуру, шанують і зберігають звичаї та традиції своїх предків та не цураються культури інших народів нашої багатонаціональної Бессарабії. Всі присутні на вечорі отримали величезне задоволення, масу позитивних емоцій, слухаючи пісні болгарською та українською мовами.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44