Білгород-Дністровський зайняв друге місце серед 91 громади Одещини за показниками інституційної спроможності та сталого розвитку


18.02.2021 14:52 114

Фондом «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» в лютому 2021 року сформовано та оприлюднено на власній сторінці у мережі Facebook рейтинг інституційної спроможності і сталого розвитку малих та середніх громад України. Загалом по Україні оцінено 1416 громад. Станом на початок 2021 року Білгород-Дністровський зайняв друге місце серед 91 громади Одеської області. В загальному ж рейтингу по Україні місця громад Одеської області були оцінені наступним чином:

37 місце – Балтська ОТГ

50 місце – Білгород-Дністровська міська територіальна громада

68 місце – Чорноморська міська територіальна громада

75 місце – Авангардівська ОТГ

78 місце – Красносільська ОТГ

93 місце –Ізмаїльська міська територіальна громада та інші.

Для підрахунку демографічних, економічних, інвестиційних, фінансових показників діяльності громади використовувалися сайт https://decentralization.gov.ua/, сайт https://openbudget.gov.ua/, портали відкритих даних та інші об’єктивні джерела інформації.

Показниками, які бралися до уваги при оцінці інституційної спроможності і сталого розвитку малих та середніх громад України, та за якими місто набрало найбільше балів, були серед іншого такі:

- наявність укладених угод про співпрацю з іншими громадами;

- готовність муніципалітету працювати над підвищенням рейтингу (наявність фідбеку, заповнення анкет, тощо);

- активність громади протягом сталого часу;

- громадський бюджет;

- інвестиційний паспорт громади;

- мапа інвестиційних пропозицій;

- наявність громадських проектів рівня країни (форуми, фестивалі, конференції, тощо).

- наявність бренду громади та інші показники.

В оцінюванні Фонд намагається охоплювати таку тематику: політична воля громади до покращення власного стану громади, енергобезпека, глобальний відеомоніторинг, відкритість влади, адаптація до змін клімату, промоція громади на національному та міжнародному рівні, стратегічне планування і його результати, можливість участі у кооперації влада-бізнес-громада, можливість громадського впливу на проекти сталого розвитку, успішна реалізація проектів модернізації громади.

Міська рада та керівництво міста й надалі докладатиме всіх зусиль для покращення інституційної спроможності в рамках децентралізації системи управління.


Підписуйтесь на наш Telegram канал, та отримуйте офіційні новини миттєво https://t.me/AkkermanOfficial

При публікації матеріалу прохання вказувати джерело за допомогою гіперпосилання на сайт Білгород-Дністровської міської ради https://bilgorod-d.gov.uaБілгород-Дністровська міська рада, 2021 рік