Білгород-Дністровський запрошує весело зустріти весну!


05.02.2018 10:56 233

Неможливо уявити собі завершення зими без традиційного масляного тижня, за який кожен справжній українець встигає з’їсти таку кількість смачних млинців, що вистачить на весь рік. Масляна – це одне з найдавніших слов’янських свят, тому що бере свій початок ще з дохристиянських часів, у період поклоніння язичницьким богам. Вона символізувала прихід весни та пробудження природи. Древні слов’яни відзначали «проводи зими» та початок весни і весняного землеробства.

Зважаючи на язичницьку історію походження, це древньослов’янське свято зароджене на території нашої Батьківщини – Київської Русі. Отже Масниця – наше культурне надбання, незалежно від особистих релігійних переконань – християнських чи язичницьких.

Прихід весни ототожнювали із Сонцем, тому на Масляну готували обрядовий хліб у формі кола – млинець. Стародавні слов’яни вірили, що разом з круглим, рум'яним млинцем вони з'їдають частинку тепла і могутності небесного світила. Вареники вважаються символом Місяця, тому що своєю формою нагадують його обриси. Свого поширення ця страва набула на території України у період козацтва.

Масляна – архаїчне свято, що мало безліч обрядів. Масляничні звичаї своїх предків ми успадкували і тепер залишилося їх зберегти і передати своїм дітям. А тому запрошуємо мешканців та гостей міста на яскраве свято з народним колоритом та чисельними розвагами для всієї родини.

17 лютого з 13.00 в парку Миру розпочнуться народні гуляння, під час яких городян чекають:

смачні млинці та вареники, розспівування весняних пісень та веселі хороводи;

змагання чоловіків на найшвидше знімання подарунків з традиційного стовпа – Колодки;

бої на мішках, перетягування канату, поїдання млинців на швидкість та багато інших розваг для дорослих і дітей;

виступи народних колективів.

За народною традицією кожна неодружена дівчина та парубок отримають під час гуляння колодку, яку прив’яжуть до лівої руки. «Власники» цієї колодки мусять перелізти через «свинячий перелаз», аби знайти свою «половинку» та почастуватися смачненьким.

А традиційним завершенням гулянь стане спалення величезного опудала Морени, яке символізує проводи холодів і народження Весни та нового життя.

Любімо Україну! Вивчаймо нашу історію та культуру! Та святкуймо наші, рідні – тисячолітні свята, разом!




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік