Білгород-Дністровський міський голова Алла Гінак: “Поїздка до Сполучених Штатів була насиченою та результативною, під час якої досягнуто багато домовленостей про співробітництво”

10-10-2017 15:26 472
категорія: Новини міста


Майже два тижні Білгород-Дністровський міський голова Алла Гінак з робочим візитом перебувала у Сполучених Штатах Америки. Перша поїздка відбулася у рамках делегації від Одеської області до міста Сакраменто штату Каліфорнія. Алла Гінак та два депутати міської ради Михайло Баранов і В'ячеслав Римський були включені до її складу з ініціативи голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова. Візит здійснювався на особисте запрошення губернатора штату Джеррі Брауна з метою налагодження співпраці між Каліфорнією та Одеською областю.

Делегація відвідала кращі освітні та медичні установи, презентувала плани про співпрацю і інвестиційний потенціал Одеської області. В місті Сакраменто українських гостей зустрічали представники Української діаспори Стефан і Влад Скоц, які є засновниками благодійної організації “Ukraine Relief”.

“Ми запросили “Ukraine Relief” до співпраці і розширення їх діяльності в Одеській області і, зокрема, в Білгороді-Дністровському, де, як відомо, проживає 500 сімей переселенців зі Сходу України, а також є незахищені верстви населення. Керівництво організації висловило готовність у наданні гуманітарної допомоги школам, дитячим садкам і інтернатам нашого міста. Зараз ми формуємо заявку і складаємо перелік необхідного інвентарю”, - повідомила міський голова Алла Гінак.

Також, члени делегації відвідали Капітолій штату Каліфорнія, де зустрілися з депутатами Асамблеї штату Каліфорнія Кевіном Кайлі і Джимом Купером. Під час зустрічі учасники говорили про нелегкі часи в Україні і про становлення нашої країни як незалежної і сильної держави з верховенством права і гідним рівнем життя.

“Американці відкриті для спілкування. Вони дуже доброзичливо налаштовані і багато з них знають про Україну навіть більше, ніж ми могли припустити. Примітно, що член Асамблеї Кевін Кайлі є автором Резолюції про визнання Голодомору в Україні актом геноциду проти українського народу, - поділилася враженнями Алла Гінак. - Нам вдалося привернути увагу до одного з найстародавніших міст України - Білгорода-Дністровського, і обговорити програми штату Каліфорнії, спрямовані на підтримку нашої країни”.

29 вересня за підтримки української діаспори та засновників “Ukraine Relief” Стефана і Влада Скоц відбулася урочиста вечеря для українських і американських політиків, дипломатів і бізнесменів, метою якої була консолідація зусиль у вирішенні нагальних проблем України і просуванні її іміджу у світовому співтоваристві. Під час вказаного заходу до присутніх з відеозверненням звернулися Президент України Петро Порошенко і Секретар РНБО Олександр Турчинов.

2 та 3 жовтня Білгород-Дністровський міський голова разом з депутатами міської ради відвідали міста Орандж-Біч та Мобіл штату Алабама, де зустрілися з мером міста Орандж-Біч, депутатським корпусом, бізнесменами, а також представниками громадських організацій та церков.

“Примітно, що між містами Орандж-Біч і Мобіл є багато спільного. Перш за все, це схожість географічного положення, туристична і рекреаційна спрямованість, а також портова промисловість, - розповідає Алла Гінак. - Ми провели вдалі переговори і внесли пропозиції щодо напрацювання бази для створення партнерства міст-побратимів. Це велике досягнення, оскільки американцям важлива історія відносин і дружби перед тим, як це перетвориться на юридичний документ”.

Крім цього, представників Білгорода-Дністровського запросили виступити перед депутатським корпусом і мешканцями Орандж-Біч, адже питання партнерства - це формування довірливих відносин, спільних інтересів і взаємовигідних контактів.

Слід зазначити, що по приїзду до Алабами гостей з України зустрічав Сенатор міста Мобіл, кандидат в губернатори Алабами - Біл Хайтауер. Він неодноразово бував в Україні і добре знає про боротьбу її людей за незалежність. Під час спілкування Сенатор запевнив, що зробить все можливе, аби підтримка України була більш відчутною для народу.

“Сенатор Хайтауер і наша команда провели переговори з Університетом Південної Алабами. Віце-президент з міжнародних питань Др. Картер, директор відділу Міжнародної освіти Холлі Хадсон висловили зацікавленість в підписанні договору про спільну діяльність між Університетом і навчальними закладами Одеської області, - повідомила Білгород-Дністровський міський голова. - Ми запропонували, щоб партнерство почалося саме з Білгорода-Дністровського, в рамках якого наші діти зможуть отримувати стипендії на навчання в США, їздити в Центр англійської мови, а викладацький склад зможе проходити курси підвищення кваліфікації”.

Під час візиту також були проведені переговори з членами ради директорів організації «Проекти, які мають значення» і «Дороги надії», де обговорювалася співпраця з містом Білгородом-Дністровським. Варто відзначити, що координатор організацій Джо Савадж неодноразово відвідував Білгород-Дністровський, і завдяки його підтримці відбулося багато зустрічей з небайдужими до України людьми.

“Робота з цими організаціями була розпочата ще задовго до нашого приїзду в США, і, як результат, невелика група з числа дітей-сиріт з Білгород-Дністровського інтернату провела літні канікули в Америці, - поділилася Алла Гінак. - Це дивовижна можливість для наших дітей добре відпочити та паралельно вивчити англійську мову, познайомитися з американською культурою, знайти нових друзів. Адже попереду - питання здобуття вищої освіти”.

В ході переговорів були досягнуті домовленості щодо надання допомоги у вигляді медичного обладнання, інвентарю для шкіл, дитячих садків, лікарень, гуманітарної допомоги людям соціально-незахищеної категорії, в отриманні путівок на подорож до Америки для дітей-сиріт, а також у відкритті будинку для людей похилого віку у Білгороді-Дністровському.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 8 (04849) 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 8 (04849) 2-24-44