Безпека праці в зимовий період


22.01.2020 09:25 1276

Виконання робіт в зимовий період вимагає особливої уваги від керівників підприємств, організацій, установ, безпосередніх  керівників робіт (майстрів, прорабів) та й самих працівників. Адже крім інших чинників, працівники під час роботи у зимовий період стикаються з декількома додатковими небезпечними факторами. Це і низька температура, і висока вологість повітря, і слизька поверхня, і додатковий одяг, який знижує рухливість і реакцію працівника. Все це разом узяте підвищує ризик травмування в тому числі обмороження.

  Характерними є ці додаткові небезпечні фактори для працівників зайнятих на лісозаготівельних, деревообробних, будівельних, дорожніх та інших роботах, які виконуються на відкритому повітрі.

Зрозуміло, що для попередження  випадків травматизму необхідно вживати всі можливі заходи, це регулярне і своєчасне проведення інструктажів з охорони праці, навчання працівників безпечних методів виконання робіт в зимовий період, забезпечення спецодягом та іншими засобами індивідуального захисту, проведення підготовчих робіт.

  Зокрема, причинами нещасних випадків під час робіт найчастіше стають:

-      не проведення у встановленому законодавством порядку інструктажів та стажування на робочому місці;

-      допуск до виконання робіт працівників, які не забезпечені засобами індивідуального захисту;

-      порушення потерпілими вимог інструкцій з охорони праці за конкретним видом робіт чи професією;

При низьких температурах обмороження може статися при дотику голими руками до металевих частин машин, механізмів, приладів та інструментів. Щоб уникнути цього, роботи слід виконувати в рукавицях. Для попередження обмороження потрібно не допускати намокання ніг.

  У зв’язку із погіршенням погодних умов слід звернути увагу на попередження травмування працівників під час пересування. Основними причинами таких нещасних випадків є падіння через незадовільний стан тротуарів, доріг (неприбраний сніг, ожеледиця, інше), та травми, отримані через падіння з даху бурульок або снігу.

  З метою зменшення негативного впливу несприятливих погодних умов на працівників підприємств, з урахуванням специфіки трудового процесу необхідно:

-      провести з працівниками позапланові інструктажі з питань охорони праці щодо вимог безпеки та особистої уваги під час руху по території підприємства, між виробничими об'єктами, по населеному пункту у зв’язку з виконанням функціональних обов’язків по затвердженому маршруту;

-      провести позапланові інструктажі з питань охорони праці з водіями транспортних засобів щодо дотриманням усіх правил дорожнього руху в ускладнених зимових погодних умов;

-      забезпечити формування пішохідних доріжок, проїздів та стоянок транспортних засобів на території підприємств, установ та організацій. При наявності снігового покриття своєчасне проведення робіт по прибиранню та посипанню речовинами, які зменшують ковзання під час ожеледиці;

-      організувати роботи з прибирання снігово-льодяних утворень з дахів будівель та споруд, провівши цільовий інструктаж з питань охорони праці. При неможливості проведення зазначених робіт заборонити доступ працівників до небезпечних об'єктів;

-      організувати заходи для збереження тепла у виробничих приміщеннях з метою дотримання вимог діючих санітарних норм.

Вжиття цих заходів допоможе зберегти здоров’я працівників під час виконання робіт у зимовий період.

Бережіть себе! Бажаємо міцного здоров'я!

Начальник відділення

О.М. Припіяло




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік