Безпека дітей - обов'язок дорослих!


15.06.2017 07:17 264

14 червня 2017 року брифінг за участю ЗМІ провели начальник управління з питань цивільного захисту, оборонної, мобілізаційної, режимно-секретної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Білгород-Дністровської міської ради Юрій Майзліс, начальник відділу у справах сім'ї та молоді управління освіти, сім'ї, молоді та спорту Білгород-Дністровської міської ради Ольга Душаніна, старший інспектор відділу моніторингу відділу поліції майор поліції Наталія Заремба та державний інспектор пожежної та техногенної безпеки майор служби цивільного захисту Олександр Чуханенко. Темою спілкування з журналістами стало попередження надзвичайних випадків з дітьми, кількість яких збільшується в період літніх канікул.

“Трагічна статистика свідчить, що в нашій країні щодня від нещасних випадків гине чотири дитини, щотижня - це цілий шкільний клас і щороку - майже дві тисячі маленьких громадян. Можна навести десятки прикладів загибелі дітей і підлітків тільки в Білгороді-Дністровському, селищах Затока і Сергіївка від різних причин, але головною причиною є залишення дітей без батьківської уваги”, - підкреслив Ю. Майзліс.

Необхідно:

        1. Виховувати у дітей навички безпечної поведінки. Знайти час для розмови з дитиною про це. Щоб випадкова мить не стала трагедією, необхідно дати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації. Ці хвилини вимірюються ціною життя!

       2. На особистому прикладі показувати дотримання правил культури безпеки в усіх сферах діяльності.

       3. Залишаючи дітей на піклування дідусів і бабусь, необхідно брати до уваги співвідношення рухливості дитини і можливості літньої людини.

      4. Гіркий досвід показує, що більшість нещасних випадків відбувається вдома, у дворі або поблизу нього, де увага дорослих, як правило, зосереджена на домашніх справах.

      5. Особливу небезпеку для дітей представляє лиман і море. Діти стрибають з причалів і пірсів, купаються без дорослих, запливають на різних надувних предметах, використовують саморобні плаваючі пристрої - це вже не раз призводило до трагедій. Не дозволяйте дітям без дорослих купатися в лимані і море. При уявній привабливості відпочинок біля води приховує багато небезпек.

        6. Останнім часом до інших небезпек для дітей додалася небезпека постраждати від підриву будь-якого боєприпасу. Не секрет, що зараз різні боєприпаси майже безконтрольно ввозяться із зони ведення бойових дій. Щодня з новин ми чуємо про загибелі і травмування людей при спрацьовуванні боєприпасів. І в нашому місті теж є випадки, коли діти приносили в школу патрони сучасних зразків озброєння, і завдяки увазі вчителів ці патрони своєчасно вилучалися.

При виявленні боєприпасів або предметів, схожих на боєприпаси, необхідно прибрати від них людей на відстань не менше 100 метрів; позначити місце знаходження предмета; негайно повідомити у відділ поліції за телефонами 102, 2-83-61, службу з НС - 101, 2-20-87.

Щодо необхідності донесення до дітей правил безпечної поведінки у побуті, у громадських місцях, під час пожежі та у разі виникнення надзвичайних ситуацій наголосили О. Душаніна, Н. Заремба та О. Чуханенко.

“Шановні батьки та керівники дитячих установ! Подбайте про безпеку дітей, прищеплюйте їм навички культури безпеки. Пам'ятайте, що життя і здоров'я наших дітей знаходяться в прямій залежності від нашої уваги і любові до них”, - підсумував захід Юрій Майзліс.


Підписуйтесь на наш Telegram канал, та отримуйте офіційні новини миттєво https://t.me/AkkermanOfficial

При публікації матеріалу прохання вказувати джерело за допомогою гіперпосилання на сайт Білгород-Дністровської міської ради https://bilgorod-d.gov.ua



Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік