Участь в проекті «Енергоефективність у громадах ІІ»

29-07-2019 12:28 214
категорія: Актуально


Енергоменеджер Білгород-Дністровської міської ради Олексій Комбаров в рамках проекту «Енергоефективність у громадах ІІ», який реалізується в Україні компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ), відвідав Німеччину.

В рамках навчальної поїздки відвідувачі ознайомилися із німецькими підходами до енергозбереження, питаннями захисту клімату та оптимізації енергоспоживання на рівні будівель; із діяльністю енергетичних агентств, побачили приклади впроваджених енергоефективних заходів.

Відвідали дитячі садочки, школи, пасивний будинок «Дім енергії» тощо. Мали цікаві зустрічі із представниками місцевої влади та неурядових організацій. Варто зазначити, що вагомий акцент у Німеччині робиться на основному ресурсі, яким є люди. Це формування у них культури енергозбереження, свідомого та раціонального використання тих благ, які дарує Земля.

- Щодо загальних вражень, то варто зауважити, що німці дисципліновані та виважені люди. У них дуже розмірений та цілеспрямований спосіб життя, за певними правилами та розпорядком. Чітко планують свої витрати і не дозволяють собі витрачати гроші «на ліво, й на право», - розповів О. Комбаров. - Більша частина щомісячного доходу йде на покриття першочергових витрат: нерухомість (іпотека чи оренда), комунальні платежі, медичне та соціальне страхування. Залишається не так і багато… Як висловився один німець: «Ми завжди плануємо свої витрати на початку місяця, бо в разі незапланованих витрат, є ризики, що може й не вистачити..».

О. Комбуров висловив подяку #GIZ проекту #ЕнергоефективністьугромадахII за чудову нагоду відвідати мальовничу Баварію, ознайомитися з досвідом та кращими практиками у сфері енергозбереження та енергоефективності, а також координаторам, консультантам, помічникам.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23