Про заходи щодо недопущення розповсюдження захворюваності на кір - на засіданні Білгород-Дністровської комісії з питань ТЕБ та НС


18.09.2017 08:36 382

15 вересня 2017 року під головуванням заступника Білгород-Дністровського міського голови Альберта Алтухова відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого комітету міської ради.

Першим питанням порядку денного була ситуація зі станом захворюваності на кір серед населення Білгорода-Дністровського. За інформацією начальника управління охорони здоров'я Тетяни Сибірцевої, на території міста з травня 2017 року спостерігаються випадки захворювання на кір серед дітей та поодинокі випадки захворювання дорослих, які співпали з черговим циклічним підйомом захворюваності в Україні. На території Одеської області за 7 місяців поточного року захворіло на кір 589 осіб, з них 389 дітей, показник захворюваності склав 25,6/100 тис. населення, в 72,3% було лабораторно підтверджено вірус кору. Найбільша кількість хворих зареєстрована у м. Одеса – до 81%., на другому місці – міста Білгород-Дністровський та Чорноморськ. Зареєстровано два летальні випадки не щеплених дітей у м. Одеса від ускладнень кору. Структура захворюваності кору наступна: 1 місце – діти 1-4 років, які не були щеплені у зв’язку із відмовою батьків; друге місце – діти 5-9 років, які також не отримали профілактичні щеплення, або щеплені неповністю. Основну питому вагу серед захворілих складають діти до 14 років – до 74%, які не щеплені проти кору. Хворіє також і доросле населення – до 20%. За оперативними даними МОЗ України, Одеська область входить у п’ятірку регіонів з максимальним рівнем захворюваності.

З травня 2017 року на території Білгорода-Дністровського зареєстровано 43 хворих на кір, з них діти – 28, що склало 65%, основна маса хворих - не щеплені діти та особи, які не закінчили вакцинацію. У КЗ «Білгород-Дністровська міськрайонна багатопрофільна лікарня» було створено штаб з залученням спеціалістів управління освіти, сім’ї, молоді та спорту для спільної координації профілактичних дій з метою недопущення заносу кору до організованих дитячих колективів. З серпня випадків кору не зареєстровано. Але, з початком навчального року в ДНЗ міста та сезонним зростанням захворюваності на ГРЗ, виникають ризики розповсюдження кору серед дітей в організованих колективах.

Як підкреслила Т. Сибірцева, єдиним методом захисту проти кору є вакцинація, планові щеплення діти отримують двічі – у 1 рік та 6 років. Контингенти ризику та контактні в осередках у віці до 35 років щеплюються проти кору за епідемічними показниками.

З метою недопущення широкого розповсюдження захворюваності на кір серед населення території міста, комісія ТЕБ та НС вирішила:

1. Головному лікарю КЗ «Білгород-Дністровська міськрайонна багатопрофільна лікарня» Десятнику І.П.:

1.1. Скласти реєстр осіб груп ризику з числа медичних працівників, які не щеплені проти кору у віці до 40 років (дитячого інфекційного та акушерсько-гінекологічного відділень), дитячої поліклініки, які не хворіли на кір та не щеплені.

1.2. Провести розрахунки імуноглобуліну для проведення екстреної профілактики у вогнищах та вакцинації проти кору медичних працівників (дитячого інфекційного та акушерсько-гінекологічного відділень), дитячої поліклініки, які не хворіли на кір та не щеплені.

1.3. Визнати контингенти дітей, не щеплених проти кору, та провести їх імунізацію відповідно до національного календаря щеплень.

1.4. Проводити моніторинг планових імунізацій щеплень проти кору за епідпоказаннями.

2. Начальнику управління освіти, сім’ї, молоді та спорту Муржа-Ромащук Л.І.:

2.1. Заборонити прийом до дитячих навчальних закладів міста не щеплених проти кору дітей (підстава стаття 15 Закону України від 06.04.2000 р. №1645 «Про захист населення від інфекційних хвороб»).

2.2. Забезпечити якісний щоденний ранковий моніторинг дітей в ДНЗ міста з метою недопущення розносу та розповсюдження захворюваності на кір.

3. Керівникам інтернатних закладів, підпорядкованих Міністерству соціальної політики та Міністерству освіти та науки, які розташовані на території міста, забезпечити своєчасне виявлення та ізоляцію хворих дітей з ознаками респіраторних вірусних інфекцій при надходженні їх до підпорядкованих закладів, скласти реєстри вихованців закладів, які не мають відповідних щеплень проти кору за віком.

4. Начальнику міськрайонного відділу «Білгород-Дністровський міськрайонний відділ лабораторних досліджень» Державної установи «Одеський обласний лабораторних центр МОЗ України» Волкожі Т.С. забезпечити щоденний моніторинг захворюваності та направлень на лабораторні дослідження на кір, виконання протиепідемічних заходів в осередках захворювань.

5. У разі загострення епідситуації з захворюваності на кір, для вчасного та дієвого реагування, створити оперативний штаб, до складу якого залучити відповідних спеціалістів.

Другим питанням порядку денного засідання стало затвердження Комплексного плану профілактики захворюваності на вірусний гепатит в Білгороді-Дністровському на 2017-2021 роки.


Підписуйтесь на наш Telegram канал, та отримуйте офіційні новини миттєво https://t.me/AkkermanOfficial

При публікації матеріалу прохання вказувати джерело за допомогою гіперпосилання на сайт Білгород-Дністровської міської ради https://bilgorod-d.gov.ua



Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік